Oray Full HD izle Yayınlanma Tarihi : 13.10.2019 10:36:24 - 1 yıl önce
1453 izlenme1453 izlenme 0 yorum0 yorum
Oray isimli karakter, henüz hayatının baharında bir gençtir. Karısıyla birlikte Hagen şehrinde mütevazi bir hayat sürdürmektedir. Kendisi Müslümanlık inanışını benimsemiştir. Karısıyla, son zamanlarda iyice anlaşmazlıklar yaşamaya başlamıştır. Bir süre sonra artık canına tak edecektir. Sözlü olarak üç kez boşandığını tebliğ etmeye kalkışacaktır. Sakinleştiğinde, bir anlık öfkesinin doğuracağı sonuçların farkına varacaktır. Yaptığının pişmanlığıyla bir imama danışacak olan Oray, hayatını bu olayın üzerine devam ettirecektir.
Oray Oray, imama durumu aynen aktardığında, imam tarafından sıra dışı bir durum ortaya atılacaktır. Boşandığını tebliğ etmesinin karşılığında, eşinden en az üç ayrı kalması gerektiğini söyleyecektir. Oray, dini bütün bir imaja sahip olduğundan imamın dediklerini harfi harfine yerine getirmek isteyecektir. Köln’e taşınarak eski eşinden uzaklaşan karakter, burada farklı arayışlara yönelecektir. Köln’de başka bir imam ile durumunu paylaşacak olan Oray, bu sefer de daha çarpıcı bir yorum alacaktır. Kendini üç ay sonrasına hazırlayan karakter, evliliğine bıraktığı yerden devam edebileceğini düşünmektedir. Ancak Köln imamı, tebliğ girişiminde bulunmasının üç aylık kefaret anlamına gelmediğini ve tamamen boşandığını açıklayacaktır. Oray, eşiyle anlaşamasa da çok sevmektedir. Kendisinden uzakta kaldığı süre içinde de fazlasıyla vicdan azabı çekmeye başlayacaktır. Bu nedenle de sonsuza denk, ayrı kalmak gibi bir düşünceyi hazmedemeyecektir. Hem dininden taviz vermemek hem de sevdiğinden uzaklaşmamak için girişeceği mücadele, fazlasıyla yorucu olacaktır.
Kategoriler :   Dram Filmleri Etiketler : Oray filmi izleOray türkçe dublaj izleOray türkçe altyazılı izleOray full hd izleOray tek part izle Oylama :
Bu videoya hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!